Dodaj do ulubionych

Natalia Bajor Mistrzynią Polski seniorek, brąz Anny Węgrzyn PDF Drukuj Email
Wpisał: wucha
04.03.2018.
Fantastyczny występ, w rozgrywanych w dniach 2-4 marca w Raszkowie, 86. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów.zanotowała Natalia Bajor, która w pięknym stylu wywalczyła swój pierwszy złoty medal indywidualny i zdobyła Mistrzostwo Polski w w kategorii seniorek. W finale Natalia pokonała 4:2 Natalię Partykę.
Swój największy sukces w kategorii seniorskiej odniosła Anna Węgrzyn, która zdobyła brązowy medal w turnieju indywidualnym. Jej zwycięstwo 4:1 w 1/8 finału z Katarzyną Grzybowską-Franc było chyba najwiękzą niespodzinaką mistrzostw.
Na Dolnym Śląsku rosną więc następczynie naszych etatowych reprezentantek Kraju, które w bezpośrednich pojedynkach wykazały wyzszość nad bardziej utytułowanymi rywalkami.
Co na to trener Dziubański ?
Jeszcze jeden medal dla Dolnego Śląska; brąz w deblu seniorek zdobyła para Natala Bajor / Sandra Wabik.
Brawo dziewczyny z AZS UE Wrocław !!! Brawo trenerzy z tego Klubu !
Dzięki bardzo dobrej grze, dolnośląskie zawodniczki uplasowały się na pozycjach 1-16 w końcowym krajowym rankingu i dzięki temu uzyskały imienny limit do I GPP przyszłego sezonu: 1. Natalia Bajor, 5. Anna Węgrzyn, 10. Paulina Knyszewska, 11. Katarzyna Węgrzyn i 15. Sandra Wabik.
W Mistrzostwach Polski Seniorów wystąpiła też liczna ekipa zawodniczek i zawodników z Dolnego Śląska, a oto ich osiągnięcia:
gra pojedyncza: 9-16. Sandra Wabik (AZS UE) i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE), 17-32. Paulina Knyszewska {AZS UE} i Nestor Wasylkowski (Odra Głoska), 33-64. Agnieszka Maluszczak (Zagłębie Lubin), Zuzanna Gaworska (AZS UE), Igor Misztal (Odra), Michał Galas (Odra) i Michał Walencki (Wolavia Wołow),
gra podwójna: 5-8. A.Węgrzyn/K.Węgrzyn, 9-16. P.Knyszewska/M.Smętek (Bronowianka Kraków) i N.Wasylkowski/P.Chodorski (Spójnia Warszawa), 17-32. A.Maluszczak/A,Łebek (Bronowianka Kraków), Z.Gaworska/K.Gryko (Dojlidy Białystok), I.Misztal/G.Felkel (ZKS Drzonków) i M.Galas/D.Węderlich (Energa Toruń),
gra mieszana: 5-8. N.Wasylkowski/K.Węgrzyn i P.Chodorski/A.Węgrzyn, 9-16. M.Bańkosz (Bogoria Grodzisk Maz.)/S.Wabik , 17-32. K.Kulpa (Energa Toruń)/N.Bajor i Pa.Chmiel (Polonia Bytom)/P.Knyszewska, 33-55. G.Felkel/A.Maluszczak, K.Niemiec (Strzelec Frysztak)/Z.Gaworska, M.Galas/N.Michorczyk (PWSZ Nysa), I.Misztal/D.Wołowiec (Bronowianka Kraków) i M.Walencki/K.Osińska (PSZ Nysa)

Odsłon: 1708 | Drukuj | Email