Start arrow kącik weterana arrow Grand Prix Wołowa arrow Komentarz do 9 GP Wołow

licencje - stan na 13.04.2018 - 1 129 licencji
Wykaz dopuszczonych okładzin na okres: 1 kwiecień 2018 - 30 wrzesień 2018 LARC 2018A

11.05.2012.
Komentarz do 9 “Grand Prix” Wołowa w tenisie stołowym rozegranego 6 maja 2012r.
Jestem wściekły i nawet nie wiem na kogo,chyba na los. Co z tego,że grałem dobrze,że jako jedyny wygrałem z Sylwkiem Porębą zwycięzcą 9 “GP” i liderem klasyfikacji generalnej oraz z Markiem Białkiem jej wiceliderem,a zająłem dopiero 25 miejsce,ale do rzeczy. Przypuszczam,że względu na kończący się weekend ,w turnieju wzięło udział jedynie 40 osób najmniej z wszystkich “GP” tej edycji.

Graliśmy w 8 grupach 5-osobowych
Grupa A Faworytem grupy był oczywiście Sylwek Poręba. W pierwszą partię w bardzo wyrównanym pojedynku przegrałem ze Zbyszkiem Kotem 2:3/w piątego seta 8:11/.Następną partię również wyrównaną ale 0:3 ze Staszkiem Zagajewskim /10:12,10:12 i 7:11/. W mojej partii z Sylwkiem,było 1:0 dla niego,potem 1:1,2:1 dla Sylwka,czwartego przegrał/choć chciał wygrać-tak powiedział po grze/ i było 2:2. W piątym secie 6:6,uciekłem na 9:6,9:7,10:7 i następnie 11:7. Wygrałem i co z tego. Dramatyczna była partia Poręba-Zagajewski ,która decydowała o kolejności w grupie którą wygrał Sylwek 3:2,ale w piątym secie Staszek prowadził 5:0,by przegrać 9:11. Gdyby Sylwek przegrał,to zajął by 3 miejsce w grupie,a ja 2 miejscea tak 1-Sylwek, 2-Staszek,3-Zbyszek Kot/miał tyle samo zwycięstw,ale wygrał ze mną,a ja wylądowałem na 4. Zbyszek Kot dzielnie walczył z Porębą,chociaż wynik 0:3 nic nie mówi.
Grupa B Faworyt grupy Marek Białek po Dniu Stażaka był kompletnie bez formy,zajął dopiero 4 miejsce.Przegrał aż 3 gry:0:3 z Marszałkiem,2:3 z Chojnackim i 1:3 z Chorzępą. 1-Leszek Chojnacki/bez porażki/,2-Mariusz Marszałek/1:3 z Leszkiem/.
Grupa C 1-Czesiu Laszuk-bez porażki,2-Piotrek Możejko/2:3 z Czesiem/,3-Zbyszkek Podgórski
Grupa D 1- Józek Janus/bez porażki/,2-Romek Kwiatkowski/2:3 z Józkiem/, 3-Zbyszek Pawlak/wciąż bez formy/.
Grupa E 1-Krzysiu Parzych/bez porażki/,2-Jurek Osicki/0:3 z Krzyśkiem/, 3-Wiesiek Iłowski
Grupa F 1-Artur Hankus/bez porażki/,2-Przemek Żak/0:3 z Arturem/,3-Stefan Żerdzicki
Grupa G 1-Robert Ostasiewicz/bez porażki/,2-Jarek Niewiadomski/2:3 z Robertem/, 3-Tomek Radulewicz
Grupa H 1-Wiesiek Toborek/bez porażki/,2-Janek Gliniak/1:3 z Wieśkiem/,3-Andrzej Chabiński

Turniej wygrał mimo słabszej formy Sylwek Poręba w finale z Jankiem Gliniakiem 3:0(7,13,9),ale dla mnie niewątpliwie przysłowiowym “czarnym koniem” był Janek Gliniak/mimo porażki w grupie z 1:3 z Wieśkiem Toborkiem/,który po drodze do finału wykosił kolejno Leszka Chojnackiego 3:2,Jurka Osickiego 3:1 oraz Artura Hankusa 3:1.

Kolejny 10 “Grand Prix” 3 czerwca tradycyjnie o 9-ej. Zgłoszenia do 8,45.

Po turnieju uroczyste zakończenie 22 edycji “GP”,z kiełbaskami z gilla. Najlepsi w końcowej klasyfikacji 1-12 miejsca otrzymają nagrody, pierwsza ósemka zaproszenie na TOP-12(16 czerwca w sali przy ul.Trzebnickiej).

Zapraszam wszystkich serdecznie do Wołowa do udziału w Mistrzostwach Dolnego Śląska Weteranów,które zostaną rozegrane 27 maja.Początek g.9-a.