Start arrow kącik weterana arrow Grand Prix Wołowa arrow Komentarz do 6 GP Wołowa

licencje - stan na 13.04.2018 - 1 129 licencji
Wykaz dopuszczonych okładzin na okres: 1 kwiecień 2018 - 30 wrzesień 2018 LARC 2018A

08.02.2012.

Komentarz po 6 “Grand Prix” Wołowa rozegranym 5 lutego 2012r.

Mimo 14 stopniowego mrozu/na dworze/ do turnieju zgłosiło się 56 osób. Do zawodów zgłosiły się 3 nowe osoby:Regina Kasprzyk z Jelenie Góry oraz z Sycowa Karol Wróbel i Mateusz Hanyż . Graliśmy w 8 grupach 7-osobowych. Po raz pierwszy z grupy do szerokiego finału 24-osobowego awansowało 3 zaw. Grupa A

1-Sylwek Poręba 6 zw.,chociaż miał problem ze Stasiem Zagajewskim,z którym wygrał jedynie 3:2. Stasiu był 2 z 5 zw. 3 miejsce zajął Grzesiek Piróg 4 zw.,który m.i. ograł 3:2 Zbyszka Pawlaka,dlatego Zbyszek był tylko 4

Grupa B

1-Marek Białek 6 zw.,ale tylko 3:2 z Markiem Kapicą,2-Zbyszek Frączek 5zw.(niespodziewanie męczył się ze Zbyszkiem Glińskim -3:2),3- dobrze grający Marek Kapica 4 zw.

Grupa C

1-Czesiu Laszuk 6 zw. po 3:0,2-Wiesiek Toborek 5 zw.,ale tylko 3:2 z Jurkiem Przygodą,3-Jurek 4 zw.

Grupa D

1-Piotrek Możejko 6 zw.,ale męczył się z Romkiem Kwiatkowskim i ze mną - po 3:2, 2- Romek Kwiatkowski 4 zw.,3-Stasiu Chaba 3 zw. dzięki najlepszemu stosunkowsi setów,gdyż po 3 zw, miało Wacek Marchalewicz i ja,który byłem 5. Jest to dla mnie najgorszy wynik w 22-letniej historii “GP”(może to SKS?).I nieważne,,że ograłem 3;1 Romka Kwiatkowskiego,walczyłem oraz jak lew z Piotrkiem Możejko/w 5 secie prowadziłem nawet 5:4,którego przegrałem 8:11/ ,byłem dopiero 5 i mogłem zająć i zająłem dopier 33 miejsce .

Grupa E

1-Józek Janus 5 zw./mimo niespodziewanej porażki 2:3 z 5 w grupie Robertem Kołakowskim/, 2-Jurek Osicki też 5 zw.,a przegrał 1:3 z Józkiem, 3-Wiesiek Iłowski 4 zw.

Grupa F

1-Artur Hankus 6 zw.(wymęczył 3:2 z Antosikiem), 2-Janek Glinak 5 zw.,3-Leszek Pawłowski 3 zw.( o 3 miejscu Leszka zadecydował stosunek setów), 4-Regina Kasprzak 3 zw.,5-Irek Antosik 3 zw.

Grupa G

1-Przemek Żak 5 zw.,/miał najlepszy stosunek setów/2-Robert Ostasiewicz 5 zw., 3-Krzysiu Parzych 5 zw.

Grupa H

1-Jarek Niewadomski 6 zw./raczej niespodziewanie wygrał tylko 3;2 z Andrzejem Chabińskim/, 2-Mariusz Marszałek 5 zw.,3-Marek Poręba 3 zw. / od Chabińskiego lepszy był stosunkiem setów./ Tabelki o wszystkie miejsca w załączeniu i każdy może sobie sam przeanalizować wyniki, ale mimo to pozwolę sobie na kilka uwag.

Wołowski turniej jest coraz bardziej wyrównany.Niemal każdy z zawodników w piewszej dwudziestce,może jeśli nie wygrać, to być w ósemce. Moim zdaniem ,w tym turnieju bardzo dobrze zagrał Jarek Niewidomski,Artur Hankus, Czesiu Laszuk,wreszcie Józek Janus,który o 3 miejsce z Jarkiem Niewidomskim , po wyrównanych 4 setach, po zamianie stołu,z 1 na 2,w piątym secie od stanu 2:2,doprowadził do 11:2/sędziowałem 5 seta/. Ale najlepiej zagrał Marek Białek, który w finale ograł Sylwka Porębę 3:1 (8,-9,8,10). Już dawno nie widziałem Marka tak dobrze i dokładnie grającego. Sylwek wygrał IV oraz V “GP” i wydawało się, że również będzie zwycięzcą tego turnieju , a jednak w niedzielę Marek był lepszy.

Kolejny 7 “Grand Prix” będzie rozegrany 4 marca/niedziela/o 9-ej.

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH, a przy okazji przypominam,że czas zgłoszenia do turnieju do g.8,45

Odsłon: 1852 | Drukuj | Email