Start arrow kącik weterana arrow Grand Prix Wołowa arrow Komentarz do V GP Wołowa

licencje - stan na 13.04.2018 - 1 129 licencji
Wykaz dopuszczonych okładzin na okres: 1 kwiecień 2018 - 30 wrzesień 2018 LARC 2018A

29.01.2012.

Komentarz stronniczy po V “Grand Prix” Wołowa, rozegranym 22 stycznia 2012r.

Do turnieju zgłosiło się 61 osób. Z czołowych zawodników zabrakło jedynie Jurka Przygody i Zbyszka Pawlaka ,który w tej edycji “GP” nie wykazuje wielkiej formy (miejsca w kolejnych “GP”-16, 24, 10,14, nie grał) . Nie będę omawiał szczegółowo fazy grupowej i walki o wszystkie miejsca/są w załączeniu/ . Jedynie ograniczę się do bardzo oszczędnego komentarza i wyławianiu smaczków. Graliśmy w 8 grupach .

Grupa A 7-osobowa

Do 16-tki awansowali 1-Białek 6 zw. 2- Frączek 5 zw. Niespodzianką było dalekie miejsce 5 miejsce Poważnego z 3 zw.

Grupa B 7-osobowa:

awans do 16-ki: 1-Jarek Niewiadomski 5 zw./1 porażka 2:3 z Toborkiem/ i 2-Czesiu Laszuk 5 zw. /1 porażka 1:3 z Jarkiem/. Za niespodziankę należy uznać dopiero 4 miejsce Wieśka Toborka,który przegrał 0:3 z Czesiem i 1:3 ze Stasiem Chabą.

Grupa C 7-osobowa 1-Sylwek Poręba 6 zw./przegrał jedynie 1 seta ze Zbyszkiem Podgórskim ,2-Leszek Chojnacki 5 zw./0:3 z Sylwkiem/

Grupa D 8-osobowa 1-Romek Kwiatkowski 7 zw.,2-Piotrek Możejko 6 zw./1 porażka 2:3 z Romkiem/.

Grupa E 8-osobowa 1-Jurek Osicki 7 zw.,2-Edyta Walawender/0:3 z Jurkiem/.Niespodzianką było dopiero 3 miejsce Józia Janusa,który przegrał 2 gry: po 2:3 z Jurkiem i Edytą.

Grupa F 8-osobowa Faworytem grupy był Artur Hankus,ja liczyłem na 3 lub 4 miejsce w grupie. Pierwszą partię grałem z Andrzejem Skrabą(zajął w grupie ostatnie 8 miejsce).Andrzej prowadził 2:1 w setach oraz w czwartym 10:8.Wygrałem tego seta i 5-go.Z Grześkiem Pirógiem przegrywałem 1:2,a czwartego seta 4:8 .Wygrałem go 11:8 i również piątego, kolejną partię z Irkiem Antosikiem:2:1 dla niego,wyrównałem na 2:2, a 5 secie było 4:4 i ....wygrałem 11:4, 3 kolejne partie:ze Stefanem Żerdzickim, Partycją Krawczyk i Robertem Kołakowskim wygrałem łatwo po 3:0 . W ostatnią partii o 1 miejsce w grupie walczyłem z Arturem Hankusem,który prowadził 2:0 i w 3 secie aż 8:4 . Wygrałem tego seta,czwartego oraz piątego również i niespodziewanie zająłem 1 miejsce w grupie, a Artur 2 .

Grupa G 8-osobowa1 - Mariusz Marszałek 6 zw./porażka 2:3 z Robertem Ostasiewiczem/,2-Stasiu Zagajewski 6 zw./1 porażka 2:3 z Mariuszem /,Robert był 3 gdyż przegrał 2:3 ze Stasiem Zagajewskim i niepodziewanie 1:3 z Kacą(który był 5).

Grupa H 8-osobowa 1-Krzysiu Parzych 7 zw.,2-Wiesiek Iłowski 6 zw./1 porażka z 0:3 z Krzysiem/. Niepodzianką było zwycięstwo Wieśka 3:2 nad Przemkiem Zarównym, który zajął 3 miejsce.

Podsumowanie

To był trudny turniej, po pierwsze ze względu na wyrównany poziom,a po drugie niemal każdy z nas musiał rozegrać po 11 gier/w grupie 6 lub 7/ w dalszch grach po 4 lub 5 partii. Obliczyłem, że w tym turnieju rozegrałem 44 sety, to trochę dużo jak na 71-latka. Duży sukces odniósł Wiesiek Iłowski z Wolowa -8 miejsce, ale dla mnie czarnym koniem/niezbyt trafne określenie/ była Edyta Walawender,która wprawdzie w 16-ce przegrała 0:3 z Porębą,ale wygrała 3:0 z Marszałkiem,3:2 z Iłowskim, 3:0 z Parzychem i o 3 miejsce przegrała 0:3 z Niewiadomskim. Nareszcie błysnął Stasiu Zagajewski. Wprawdzie w grupie zaliczył wpadkę z Mariuszem Marszałkiem(2:3),ale kolejną grę przegrał dopiero w finale z Sylwkiem Porębą 1:3 (3,-6, -7,-6), a po drodze do finału kolejno pokonał:Jurka Osickiego (3:1), Romka Kwiatkowskiego (3:1) oraz Krzysia Parzycha(3:?)

VI “Grand Prix” Wołowa zostanie rozegrany 5 lutego/niedziela/. Początek o g.9-ej.

Uwaga! Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane wyłącznie do g.8,45

W razie usprawiedliwionego spóżnienia proszę telefonować do Sędziego Głównego p. Mariana Żaka kom.606838658 Te obostrzenia spowodowane są, znacznym ograniczeniem czasu użytkowania przez nas hali, oraz niefrasobliwością niektórych zawodników,przez co turniej rozpoczynamy ze znacznym opóżnieniem.